×
YENİLİK VE
GİRİŞİMCİLİK
SÜRDÜRÜLEBİLİR
TURİZM
TEMİZ ENERJİ
TEMİZ TEKNOLOJİ
KIRSAL
EKONOMİ
TOPLUM
VE İSTİHDAM
HAKKIMIZDA DESTEKLER STRATEJİ VE ANALİZLER ETKİNLİKLER HABERLER DUYURULAR İHALE İLANLARI
DOKÜMAN MERKEZİ KAYS BİZE ULAŞIN
background

Rekabetçilik Enstitüsü (TCI Network)

Merkezi, İspanya’nın Barselona kentinde bulunan Rekabetçilik Enstitüsü (The Competitiveness Institute – TCI Network), tüm dünyadan kümelerin, kalkınma ajanslarının, bölgesel kalkınma üzerine çalışan uygulayıcıların, akademisyenlerin ve uzmanların üye olduğu, kar amacı gütmeyen bir ağ kuruluşudur.

1998 yılında, bir grup uzman ve akademisyen tarafından kurulan TCI Network’ün bugün 100 ülkeden, yaklaşık 2.200 üyesi bulunmaktadır. Üyelerine rekabet edebilirlik, yenilikçilik ve kümelenme konularında bilgi ve iletişim desteği sağlamak, TCI Network’ün temel faaliyet alanını oluşturmaktadır.

İzmir Kalkınma Ajansı, uluslararası tanınırlığa sahip bir ajans alma vizyonu ışığında ve üyelerine sağladığı desteklerden ve iletişim ağından faydalanmak amacıyla, Ocak 2011’de TCI Network üyesi olmuştur. Bu üyelik, İzmir’deki kümelenme, inovasyon ve rekabet edebilirlik alanlarındaki bilgi ve uzmanlık düzeyinin geliştirilmesine katkıda bulunmasının yanı sıra, uluslararası düzeyde işbirliği ve iletişimi sağlamasıyla da İzmir’deki kalkınma ve kümelenme çalışmalarına ve İzmir’deki kümelere katkı sağlayacaktır. TCI Network ile ve diğer üye kurumlarla işbirliği içinde çeşitli organizasyon faaliyetleri ve ortak projelerin hayata geçirilmesi planlanmaktadır.