loading Yükleniyor...

Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA)

28 Şubat 2020

EURADA konferans ve seminerler düzenlemektedir ve geniş bir yayın yelpazesine sahiptir. Üyelerine AB politikalarına dair gelişmeler konusunda güncel bilgiler vermektedir ve devlet desteği kuralları gibi kritik konularda bilgilendirme sağlamaktadır. Üyelerini fon kaynakları ve işbirliği fırsatları konusunda uyarmakta, ortaklıklar oluşturmak ve yürütmek konusunda üyelerine destek olmaktadır.

Üyeleri adına Avrupa Komisyonu nezdinde kulis yapan ve Komisyon’u bilgilendiren EURADA’nın Avrupa Komisyonu’nda çok etkin bir iletişim ağı bulunmaktadır. Yuvarlak masalar ve yansıma grupları aracılığıyla münferit EURADA üyeleri, Komisyon’un politika oluşturma sürecinde doğrudan rol sahibi olabilmekte ve resmi görevlilerle kendi bağlantılarını kurabilmektedir.
EURADA,üyelerinin faydası için ekonomik kalkınmada iyi uygulamaları bir araya getirmekte ve yaymaktadır.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Uluslararası Ekonomik Kalkınma Konseyi (Economic Development Council – IEDC) aracılığıyla ve aynı zamanda Çin, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki ekonomik kalkınma ağlarıyla EURADA, güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir. Kendi yerel amaçlarını gerçekleştirmek için bu bağlantıları kullanan çok sayıda üye olmuştur.
İzmir Kalkınma Ajansı, 2007 yılından beri EURADA üyesidir ve Yönetim Kurulunda yer almaktadır.