İçeriğe Atla Menüye Atla

ENERJİ DEVİ HITACHI ZOSEN INOVA TÜRKİYE’DEKİ YATIRIMLARI İÇİN TEDARİKÇİLERİNİ ARIYOR 05 Aralık 2017

Hitachi Zosen Inova AG (HZI) firması, İsviçre'nin Zürih kentinde yerleşik bir firma olup, enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Japon ortaklı firma, kurulmuş olduğu 1933 yılından günümüze Dünya genelinde yaklaşık 600 enerji projesine imza atmıştır.

Hitachi Zosen Inova AG (http://www.hz-inova.com), Avrupa'nın en büyük çöpten enerji üretme tesisi olması planlanan İstanbul'daki ‘Eyüp Kemerburgaz Evsel Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'nin üretimini gerçekleştirecektir. HZI Firması, yaklaşık 2.6 Milyar TL yatırım bütçesi olan bu proje için ülkemizdeki tedarikçilerini belirleme sürecindedir. HZI Firması, yatırımının ilk aşamasında aşağıdaki ürün gruplarında tedarikçi aramaktadır.

  • Çelik konstrüksiyon parçalar
  • Çelik tanklar, su tankları, karbon çelik tanklar, demineralize su deposu, besleme hunisi, besleme suyu deposu, silolar
  • Elektrikli cihaz kontrolörleri (EIC), elektrik şalterleri, transformatör, kablo ve kablo kanalları, güç kaynakları
  • Ağır ve normal kaynaklı sac işleri, sac bükme işleri, yüzey işleme
  • Kompansatör, genel boru hattı, gaz boruları, boru askı sistemleri, su temini sistemleri, basınçlı boru sistemleri, genel borulama işleri
  • Yanmış hava kanalları, kül oluğu, ızgara kaldırma araçları, kızak sistemleri
  • Isıtıcı sistemler, eşanjörler, buhar kazanları
  • Alçak basınçlı hava fanları, hidrolik sistemler
  • Pompalar, kontrol ve kapama vanaları
  • Havalandırma kanalları, emisyon ölçüm sistemleri, filtre torbaları

 

İzmirli firmalarımızın söz konusu yatırım kapsamında tedarikçi olabilmeleri, ülkemizde ilk kez hayata geçecek bu tip bir tesis için ürünlerini geliştirebilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca İzmirli firmalarımızın hızla gelişmekte olan bu sektöre girerek, yeni kurulacak benzer tesislere de ürün sağlamaları ve kendilerine yeni bir kanal oluşturabilmeleri söz konusu olabilecektir. İzmir’de temiz enerji sektörünü öncelikli sektörlerden birisi olarak belirleyen İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmirli firmalarımızın, katma değeri oldukça yüksek söz konusu sektöre yönelik üretimlerinin artmasını amaçlamaktadır. 

Bu amaç kapsamında, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve HZI Firması işbirliğinde, İzmir'de bir Tedarikçi Günü etkinliği yapılması planlanmaktadır. Tarihi ve yeri ilerleyen günlerde bildirilecek bu etkinliğe katılım talebinizi iletmek için, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu 8 Aralık 2017 Cuma günü Saat 17:00'ye kadar doldurmanızı dileriz.

https://tr.surveymonkey.com/r/IZKA_HZI_TedarikciGunuTalepFormu