İçeriğe Atla Menüye Atla
 
RSS

Duyurular

İşletmelerin ve KOBİ' lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) 08 Mart 2017
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'ndan (KOSGEB) alınan ilgide kayıtlı yazılarda, Avrupa Birliği (AB) tarafından işletmelerin rekabet edebilirliği ve sürdürülebilirliğini güçlendirmek, girişimcilik kültürünü teşvik etmek ve KOBİ'lerin büyümesini sağlamak amacıyla 2014-2020 yılları arasında uygulanmak üzere İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı'nın (COSME) geliştirildiği ifade edilmiştir. Aşağıda yer alan COSME 2017 Programı'nın, yıl içinde Avrupa Komisyonu tarafından açılacak olan teklif çağrılarının genel çerçevesi niteliğinde olduğu, Programın toplam 304 milyon Avro bütçeyle 25 farklı öncelik alanını kapsadığı belirtilmiştir .
[Devamı]
İzmir Kalkınma Ajansı İhale İlanı 29 Kasım 2016
Şoför, Temizlik ve Ofis Personeli Hizmet Alımı işi Herkese Açık İhale Usulü ile ihale edilecektir. İhale ilanı için tıklayınız.
[Devamı]
1. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor 24 Kasım 2016
1. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde, Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Zirvenin amacı; Türkiye’nin Ar-Ge ve İnovasyon konusundaki stratejilerine katkı sağlamak, ülkemizin teknolojide ulaştığı noktaları göstermek, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğini geliştirmek, ulusal ve uluslararası sanayicilere ve yatırımcılara ülkemizdeki teşvik olanaklarını anlatmak, yenilikçi projelerin yatırıma dönüşmesine katkıda bulunmak olarak belirtilmiştir.
[Devamı]
Bağımsız Değerlendirici Başvurusu 28 Temmuz 2016
Ajansımız tarafından yürütülecek mali destek programları kapsamında bağımsız değerlendirici görevlendirilmesi için ilan verilmesi durumunda buradan gerekli duyuru yapılacaktır.
[Devamı]
TUBİTAK BİGG İş Planı Eğitimi (23 Haziran) 15 Haziran 2016
İş Planını ilk kez Türkiye’ye uyarlayan ve 4 farklı Uygulayıcı Kuruluşa danışmanlık desteği veren Girişim Merkezi ile TİM – TEB Girişim Evleri’nde iş fikrinizi nasıl İş Planına dönüştürebileceğinizi keşfedin. Eğitim boyunca TÜBİTAK BİGG destek programı hakkında bilgilendirmenin yanısıra, TÜBİTAK formatına uygun olarak İş Planı hazırlama aşamaları anlatılacaktır.
[Devamı]
KOSGEB’DEN 3 YENİ KOBİGEL ÇAĞRISI 03 Haziran 2016
foto
KOSGEB, KOBİGEL programı kapsamında 3 farklı alanda proje çağrısı yayınlamış olup, proje başvuruları 30 Mayıs – 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılabilecektir. Projelerin gerçekleşme sürelerinin en az 6 en fazla 12 aylık olması gerekmektedir. Ölçek olarak KOBİ tanımına uyan tüm işletmeler yararlanabilmekte olup, çağrılar bölge gözetmeksizin ülke geneline açılmıştır. Çağrılarla alakalı genel bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
[Devamı]
İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi 30 Mayıs 2016
TİM tarafından‘İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi başlatılmıştır. Proje ile amaçlanan İhracatçı Birlikleri üyesi 100 şirkette, inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması, uluslararası iş yapma tecrübesi kazandırılması ve ülkemizdeki üniversiteler ve özel sektör arasında işbirliğini geliştirecek biçimde üniversitelerindeki bilimsel bilgi, araştırma ve uygulama tecrübesinin anılan şirketlere aktarılmasıdır.
[Devamı]
YENİLİKÇİ VE TEKNOLOJİK İŞ FİKİRLERİ İÇİN HİBE PROGRAMI TANITIMI 24 Mayıs 2016
TÜBİTAK BİGG TANITIM GÜNÜ Yenilikçi ve teknolojik iş fikirleri için 150.000 TL hibe şansı sunan TÜBİTAK BİGG Programı hakkında, 26 Mayıs 14.00 – 16.00 saatleri arasında EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ’nde bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
[Devamı]
İnovaLİG2016 Duyurusu 13 Mayıs 2016
Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programı bu yıl Türkiye’de 3.kez gerçekleştirilecektir. İnovaLİG 2015’te ulaşılan 488 başvuru sayısı ile Türkiye, IMP³rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başarmıştır. 2015 yılının kazananları Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllerini almış ve bu yıl Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecektir.
[Devamı]
11. ULUSLARARASI TASARIM VE TASARIM TARİHİ SEMPOZYUMU 10 Mayıs 2016
4T Tasarım ve Tasarım Tarihi Topluluğu Derneği’nin düzenlediği, 11. Uluslararası Tasarım ve Tasarım Tarihi Sempozyumu 12-13 Mayıs tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşiyor. Sempozyumun Davetli Konuşmacısı Berlin’de yaşayan Film Yönetmeni, Araştırmacı Cem Kaya.Cem Kaya, 12 Mayıs Perşembe günü, 14.00’de, Remake, Remix, Rip-Off isimli ödüllü filminin gösteriminin ardından konuşacak. Etkinlik halka açık ve ücretsizdir.https://www.facebook.com/events/1392814407412235/
[Devamı]
Sayfalar: 1234