İçeriğe Atla Menüye Atla
 
RSS

Duyurular

Türkiye Ekonomisinde Haftalık Gelişmeler ve Genel Görünüm yayımlandı. 15 Mayıs 2017
Türkiye Ekonomisinde Haftalık Gelişmeler ve Genel Görünüm
[Devamı]
“5. Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarı 09 Mayıs 2017
Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda, gıda ürünleri ihracatımızda katma değeri artırmak, yeni teknolojileri ve metotları üretim süreçlerine kazandırmak, üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmek amacıyla 2012 yılından beri Gıda Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği düzenlenmektedir.
[Devamı]
Start In İzmir Hackathonları “Hack4Energy” ile Başlıyor 18 Nisan 2017
İzmir Kalkıma Ajansı’nın Start In İzmir platformu ile İzmir girişimcilik ekosistemine yaptığı katalizör etkisi, Teknopark İzmir’in enerji alanında kümelenme misyonu ile birleşti ve sonuç 35 saat sürecek bir maraton: Hack4Energy. Enerji alanında daha önce proje yapmış, prototip geliştirmiş, akademik çalışma yapmış, profesyonel olarak çalışmış, bir girişim yapmış veya ilgili alanda kendini geliştirmiş/geliştirmek isteyen öğrenciler, çalışanlar, girişimciler ve akademisyenler Hack4Enerji’de buluşuyor.
[Devamı]
Uluslararası Ar­Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı 13 Nisan 2017
Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde TÜBİTAK ve Yükseköğretim Kurumu'nun işbirliğinde 3­5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul'da "Geleceğin Üretim Sistemlerinde Ar­Ge İşbirlikleri" ana temasıyla "Uluslararası Ar­Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı" etkinliği düzenlenecektir.
[Devamı]
İZMİR GENÇ BAŞARI TİCARET FUARI '17 03 Nisan 2017
Genç Başarı Eğitim Vakfı (JA Turkey), 123 ülkede uygulanmakta olan, 16-18 Yaş gurubu lise öğrencilerinin, iş dünyası gönüllüleri rehberliğinde, Girişimcilik, Finansal Okur Yazarlık ve İş Gücüne Etkin Katılım becerilerini geliştirmek amacıyla ‘Yaparak Öğrenme’ metodu üzerine kurulu ‘Genç Başarı Şirket Programı’nı başarı ile yürütmektedir.
[Devamı]
5. GİRİŞİM KAMPÜSÜ GİRİŞİMCİ ADAYLARINI BEKLİYOR 03 Nisan 2017
Bu yıl “5.si düzenlenen Girişim Kampüsü” Projesi, LİYAKAT Derneği ve Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi liderliğinde, Bornova Belediyesi ve Ege İhracatçılar Birlikleri işbirliği içerisinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Girişim Kampüsü Projesi sürdürülecektir.
[Devamı]
İşletmelerin ve KOBİ' lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) 08 Mart 2017
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'ndan (KOSGEB) alınan ilgide kayıtlı yazılarda, Avrupa Birliği (AB) tarafından işletmelerin rekabet edebilirliği ve sürdürülebilirliğini güçlendirmek, girişimcilik kültürünü teşvik etmek ve KOBİ'lerin büyümesini sağlamak amacıyla 2014-2020 yılları arasında uygulanmak üzere İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı'nın (COSME) geliştirildiği ifade edilmiştir. Aşağıda yer alan COSME 2017 Programı'nın, yıl içinde Avrupa Komisyonu tarafından açılacak olan teklif çağrılarının genel çerçevesi niteliğinde olduğu, Programın toplam 304 milyon Avro bütçeyle 25 farklı öncelik alanını kapsadığı belirtilmiştir .
[Devamı]
İzmir Kalkınma Ajansı İhale İlanı 29 Kasım 2016
Şoför, Temizlik ve Ofis Personeli Hizmet Alımı işi Herkese Açık İhale Usulü ile ihale edilecektir. İhale ilanı için tıklayınız.
[Devamı]
1. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor 24 Kasım 2016
1. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde, Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Zirvenin amacı; Türkiye’nin Ar-Ge ve İnovasyon konusundaki stratejilerine katkı sağlamak, ülkemizin teknolojide ulaştığı noktaları göstermek, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğini geliştirmek, ulusal ve uluslararası sanayicilere ve yatırımcılara ülkemizdeki teşvik olanaklarını anlatmak, yenilikçi projelerin yatırıma dönüşmesine katkıda bulunmak olarak belirtilmiştir.
[Devamı]
Bağımsız Değerlendirici Başvurusu 28 Temmuz 2016
Ajansımız tarafından yürütülecek mali destek programları kapsamında bağımsız değerlendirici görevlendirilmesi için ilan verilmesi durumunda buradan gerekli duyuru yapılacaktır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234