İçeriğe Atla Menüye Atla
 
RSS

Haberler

İZMİRLİ GİRİŞİMCİLER AKILLI ŞEHİR İZMİR İÇİN ÇÖZÜM ÜRETİYOR 15 Eylül 2017
foto
Hack4City – İzmir Akıllı Şehir Hackathonu 6-8 Ekim’de İzmir’de genç girişimcileri bir araya getirecek. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliğinde düzenlenecek etkinlikte, İzmir’in akıllı bir şehre dönüşüm sürecine yönelik yenilikçi çözümlerin İzmirli girişimciler tarafından geliştirilmesi hedefleniyor.
[Devamı]
İZKA ve EURADA Tarafından İzmir’de “Eko-Verimlilik için Endüstri 4.0 Etkinliği” 16 Ağustos 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından EURADA (Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği) işbirliğinde, Kalkınma Bakanlığı, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Ege Serbest Bölge A.Ş. (ESBAŞ) ve VESTEL ortaklığıyla Eko-verimlilik için Endüstri 4.0 (Industry 4.0 for Eco-efficiency) konulu AGORADA+ etkinliği düzenleniyor.
[Devamı]
İZKA Yenilenebilir Enerji Atölyeleri 86. İzmir Enternasyonel Fuarı’nda 08 Ağustos 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) bu yıl 86. kez gerçekleşen ve ana teması enerji ve inovasyon olan İzmir Enternasyonel Fuarı’na “İzmir’in Doğası İzmir’in Enerjisi” sloganı ve yenilenebilir enerji temalı standı ile katılacak. 18-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek fuar süresince İZKA standında 8-12 yaş grubu çocuklara yönelik “Yenilenebilir Enerji Atölyeleri” düzenlenecek. Yenilenebilir Enerji Atölyeleri ile çocukların yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgi ve farkındalık seviyelerinin geliştirilmesi, enerji verimliliği ve çevre hakkında duyarlılıklarının artırılması, yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışabilen oyuncaklar tasarlayarak bu konudaki bilgi ve hayal güçlerinin geliştirilmesi hedefleniyor....
[Devamı]
İBB KENT KOLEJİ GÜDÜMLÜ PROJESİNDE SONA YAKLAŞILIYOR. 01 Ağustos 2017
foto
İBB Kent Koleji Projesi kapsamında düzenlenen pilot eğitimler başarıyla tamamlandı. 28 Temmuz Cuma günü yapılan törenle 85 kursiyer sertifikalarını aldı. İzmir’de işsizliğin azaltılmasına, yerel ekonomik gelişme ile rekabet gücünün artırılmasına katkı sağlamak üzere hayata geçirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Koleji Projesinde somut çıktılar alınmaya başlandı.
[Devamı]
Japonya’da İzmir Rüzgârı Esti 09 Haziran 2017
foto
2017 yılı Mayıs ayında Site Selection dergisi tarafından Doğu Avrupa’nın en iyi bölgesel yatırım tanıtım kurumları seçilen İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), Japonya’nın Tokyo ve Kyoto şehirlerinde Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü, Yatırım ve Teknoloji Geliştirme Ofisi (UNIDO ITPO Tokyo) ve Japonya Ortadoğu İşbirliği Merkezi (JCCME) işbirliğiyle yatırım tanıtım turu düzenledi.
[Devamı]
İZKA 3. KEZ BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ 25 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı, Doğrudan yabancı yatırımlar konusunda faaliyette bulunan ve alanının en önemli yayınlarından biri kabul edilen ABD merkezli Site Selection dergisi tarafından üçüncü kez Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesinin en iyi “bölgesel yatırım tanıtım ajansı” seçildi.
[Devamı]
İZMİR KALKINMA AJANSI’NA EN İYİ DESTİNASYON TANITIMI ÖDÜLÜ 24 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Şangay Turizm Fuarı’nda (Shanghai World Travel Fair) İzmir’e özel bir stant ile İzmir tanıtımı gerçekleştirdi. Uzak Doğu ve Asya-Pasifik pazarlarına yönelik en kapsamlı ve geniş katılımlı fuar olma özelliğini taşıyan Şangay Turizm Fuarını 12.552 profesyonel olmak üzere toplam 49.800 kişi ziyaret etti.
[Devamı]
4’üncü İzmir Yabancı Sermayeli Firmalar Buluşması Gerçekleşti. 12 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen İzmir Yabancı Sermayeli Firmalar Buluşması İtalyan ekonomisinin İzmir ve Ege Bölgesine katkısı temasıyla gerçekleşti. Etkinliğe İtalyan sermayeli firmalar olmak üzere İzmir’in önde gelen yabancı sermayeli firmalarının üst düzey yöneticileri ile önde gelen kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.
[Devamı]
AJANSIMIZ TARAFINDAN DESTEKLENEN İKİNCİ GÜDÜMLÜ PROJE “TEKSMER” BAŞARIYLA TAMAMLANDI 11 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenen ve Türkiye’nin tekstil ihracatında daha katma değerli olan teknik tekstillerin payını arttırmak, Türkiye’de teknik tekstilin temel hammaddesi olan yeni nesil elyaf ve lifler geliştirmek amacıyla kurulan Teknik Tekstil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER) Projesi tamamlandı.
[Devamı]
Güneş Enerjisi Sektör Temsilcileri "GES’lerde Geçici Kabul Süreci ve Çatı Pazarı" Seminerinde Buluşuyor 09 Mayıs 2017
foto
Güneş enerjisi santrallerinin kurulumundaki geçici kabul sürecinde yaşanan sıkıntılarla ile ilgili çözüm önerilerinin yetkililerle görüşüleceği ve çatı pazarının sağlıklı büyümesi için gerekli olan düzenlemelerin kapsamlı şekilde ele almak üzere İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ile birlikte 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 13:30-18:00 arasında İzmir Ege Palas Otel’de "GES’lerde Geçici Kabul Süreci ve Çatı Pazarı" adı altında geniş katılımlı bir seminer düzenleyecektir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345