İçeriğe Atla Menüye Atla
 
RSS

Haberler

Japonya’da İzmir Rüzgârı Esti 09 Haziran 2017
foto
2017 yılı Mayıs ayında Site Selection dergisi tarafından Doğu Avrupa’nın en iyi bölgesel yatırım tanıtım kurumları seçilen İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), Japonya’nın Tokyo ve Kyoto şehirlerinde Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü, Yatırım ve Teknoloji Geliştirme Ofisi (UNIDO ITPO Tokyo) ve Japonya Ortadoğu İşbirliği Merkezi (JCCME) işbirliğiyle yatırım tanıtım turu düzenledi.
[Devamı]
İZKA 3. KEZ BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ 25 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı, Doğrudan yabancı yatırımlar konusunda faaliyette bulunan ve alanının en önemli yayınlarından biri kabul edilen ABD merkezli Site Selection dergisi tarafından üçüncü kez Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesinin en iyi “bölgesel yatırım tanıtım ajansı” seçildi.
[Devamı]
İZMİR KALKINMA AJANSI’NA EN İYİ DESTİNASYON TANITIMI ÖDÜLÜ 24 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Şangay Turizm Fuarı’nda (Shanghai World Travel Fair) İzmir’e özel bir stant ile İzmir tanıtımı gerçekleştirdi. Uzak Doğu ve Asya-Pasifik pazarlarına yönelik en kapsamlı ve geniş katılımlı fuar olma özelliğini taşıyan Şangay Turizm Fuarını 12.552 profesyonel olmak üzere toplam 49.800 kişi ziyaret etti.
[Devamı]
4’üncü İzmir Yabancı Sermayeli Firmalar Buluşması Gerçekleşti. 12 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen İzmir Yabancı Sermayeli Firmalar Buluşması İtalyan ekonomisinin İzmir ve Ege Bölgesine katkısı temasıyla gerçekleşti. Etkinliğe İtalyan sermayeli firmalar olmak üzere İzmir’in önde gelen yabancı sermayeli firmalarının üst düzey yöneticileri ile önde gelen kurum ve kuruluşların yöneticileri katıldı.
[Devamı]
AJANSIMIZ TARAFINDAN DESTEKLENEN İKİNCİ GÜDÜMLÜ PROJE “TEKSMER” BAŞARIYLA TAMAMLANDI 11 Mayıs 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenen ve Türkiye’nin tekstil ihracatında daha katma değerli olan teknik tekstillerin payını arttırmak, Türkiye’de teknik tekstilin temel hammaddesi olan yeni nesil elyaf ve lifler geliştirmek amacıyla kurulan Teknik Tekstil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER) Projesi tamamlandı.
[Devamı]
Güneş Enerjisi Sektör Temsilcileri "GES’lerde Geçici Kabul Süreci ve Çatı Pazarı" Seminerinde Buluşuyor 09 Mayıs 2017
foto
Güneş enerjisi santrallerinin kurulumundaki geçici kabul sürecinde yaşanan sıkıntılarla ile ilgili çözüm önerilerinin yetkililerle görüşüleceği ve çatı pazarının sağlıklı büyümesi için gerekli olan düzenlemelerin kapsamlı şekilde ele almak üzere İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ile birlikte 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 13:30-18:00 arasında İzmir Ege Palas Otel’de "GES’lerde Geçici Kabul Süreci ve Çatı Pazarı" adı altında geniş katılımlı bir seminer düzenleyecektir.
[Devamı]
SOĞUTMA SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ İZKA’NIN DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI KONFERANSTA BİRARAYA GELDİ 26 Nisan 2017
foto
İZKA, kümelenme çalışmaları kapsamında, İzmir’in önemli kümelerinden birisi olan Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Sektörüne yönelik ‘Avrupa Soğutma Sektörünün Güçlendirilmesi: Geleceğin Birlikte Tasarlanması Konferansı’nı düzenledi. 21-22 Nisan’da gerçekleşen konferansta Hindistan, Amerika, Fransa, Japonya gibi ülkelerden gelen çok sayıda katılımcı İzmir’de sektörün geleceğini masaya yatırdı.
[Devamı]
İZKA’DAN 21 NİSAN’DA SOĞUTMA SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİNİN TARTIŞILACAĞI ULUSLARARASI KONFERANS 13 Nisan 2017
foto
İZKA, kümelenme çalışmaları kapsamında, İzmir’in önemli kümelerinden birisi olan Endüstriyel Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma Sektörüne yönelik, sektörün geleceğinin yurtdışından gelecek sektör temsilcileri ile birlikte ele alınacağı ‘Avrupa Soğutma Sektörünün Güçlendirilmesi: Geleceğin Birlikte Tasarlanması Konferansı’ düzenliyor. Coca-Cola Küresel Ekipman Araştırma Direktörü Mike Gamble, UNEP Eski Direktörü, Terre Policy Center Başkanı Rajendra Madhavrao Shende, EUROVENT’ten Francesco SCUDERI gibi yurtdışından önemli konuşmacıların yer alacağı Konferans, 21-22 Nisan’da İzmir Hilton Otel’de düzenlenecek. Etkinliğe www.strengthenhvacr.com adresinden kayıt olarak ücretsiz katılım sağlanabiliyor.
[Devamı]
İZMİR YENİLİK GÖSTERGELERİNİN VE YENİLİK EKOSİSTEM HARİTASININ GÜNCELLENMESİ ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR 11 Nisan 2017
foto
2014-2023 İzmir Bölge Planı’nda İzmir’in ekonomik kalkınmasında öncelikli konulardan olan teknoloji ve yenilik (inovasyon) konusunda bölgenin güncel bir fotoğrafı çekiliyor. İZKA ile Ege Üniversitesi işbirliği yürütülen çalışmada İzmir’deki Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) yöneticilerinden oluşan Danışma Kurulu katkı veriyor.
[Devamı]
Liseli girişimciler iş fikirlerini yarıştırdı! 11 Nisan 2017
foto
Liseli Girişimciler İzmir Genç Başarı Ticaret Fuarı’nda bir araya geldi! İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ortaklığında ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İzmir Ticaret Borsası, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu’nun işbirliği ile yürütülen 3X Şirket Programı kapsamında Liseli öğrenciler tarafından kurulan ve işletilen “Genç Başarı Şirketleri” ürün ve hizmetlerini sergiledi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345