İçeriğe Atla Menüye Atla
 
RSS

Haberler

İZKA’nın “BEST for Energy” Projesine AB Desteği 16 Kasım 2017
foto
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, AB Mali Programları Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen, Rekabetçi Sektörler Programı'nın ikinci dönemi kapsamında; "İmalat Sanayi", "Araştırma ve Geliştirme" ile "Teknoloji Transferi ve Ticarileştirme" başlıklarında açılmış olan Proje Teklif Çağrılarına sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı. İzmir Kalkınma Ajansı’nın BEST for Energy (Boosting Effective and Sustainable Transformation for Energy) başlıklı projesi desteğe hak kazandı.
[Devamı]
İZMİR, LONDRA WORLD TRAVEL MARKET TURİZM FUARI’NDA 08 Kasım 2017
foto
İzmir, İngiltere’nin başkenti Londra’da dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarı’na katıldı. Fuara katılım sağlayan heyette İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Valiliği, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) yetkilileri yer aldı. Fuarda, Türkiye standının yanında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından hazırlatılan ortak İzmir standıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine İzmir tanıtımı yapıldı. İzmir’in Akdeniz kimliğini ön plana çıkaran stant büyük beğeni topladı. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş’un da ziyaret ettiği İzmir standı yoğun ilgi gördü....
[Devamı]
İZMİRLİ GİRİŞİMCİLERİN YENİ HACKATHONUNUN KONUSU SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ 01 Kasım 2017
foto
Hack4Health – İzmir Sağlık Teknolojileri Hackathonu, genç girişimcileri sağlık teknolojileri için yazılım ve iş fikirleri geliştirmek üzere 9-11 Kasım tarihlerinde İzmir’de bir araya getirecek. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Dokuz Eylül Üniversitesi, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DEPARK) ve Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi (DETTO) işbirliğinde düzenlenecek etkinliğin, İzmir’in sağlık alanındaki gücünü ve üretkenliğini destekleyecek nitelikte gerçekleşmesi hedefleniyor. Bulgaristan’ın Sofya kentindeki SofiaTech Teknopark’ı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinlik, girişimci fikirlerin uluslararası karşılıklı paylaşımını da sağlayacak.
[Devamı]
KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN İZKA’YI ZİYARET ETTİ 20 Ekim 2017
foto
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İzmir programı kapsamında İzmir Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti. İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Sena Gürsoy Ajans faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı. Bakan Elvan sunumu ilgiyle dinleyerek faaliyetlerle ilgili ayrıntılı sorular sordu.
[Devamı]
İZMİR’İN EN GENİŞ KATILIMLI HACKATHONU HACK4CITY 16 Ekim 2017
foto
Hack4City – İzmir Akıllı Şehir Hackathonu İzmir’de 100’ün üzerinde genç girişimciyi bir araya getirdi. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliğinde Originn Co-Working Space’de düzenlenen etkinlikte, İzmirli girişimciler tarafından İzmir’in akıllı bir şehre dönüşüm sürecine yönelik yenilikçi çözümler geliştirildi.
[Devamı]
İZMİR KALKINMA AJANSI EVSAHİPLİĞİNDE SIEMENS-GAMESA İZMİRLİ TEDARİKÇİLERLE BULUŞTU 07 Ekim 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi evsahipliğinde Siemens-Gamesa “Potansiyel Tedarikçiler Toplantısı” gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen 1000 MW’lık Rüzgar Enerjisi YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları) ihalesini kazanan Siemens-Gamesa firması yerel üretim şartını karşılamaya yönelik olarak İzmir’deki potansiyel tedarikçileri ile bir araya geldi.
[Devamı]
İZKA, EN İYİ KALKINMA AJANSI VE EN İYİ DESTİNASYON İLETİŞİMİ ÖDÜLLERİNİ ALDI 03 Ekim 2017
foto
Yaşayan Şehirler Platformunun Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı’nın destekleriyle hazırladığı Şehir Ödülleri Türkiye 2017 Ödül Töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin birçok ilindeki kamu ve özel sektör kuruluşlarının; kentleriyle ilgili gerçekleştirdiği faaliyetler ve yaptığı çalışmalar dolayısıyla ödüllendirildiği gecede, jüri tarafından belirlenen 20 kategoride toplam 34 ödül dağıtıldı. İzmir Kalkınma Ajansı, “En İyi Kalkınma Ajansı” ve “En İyi Destinasyon İletişimi” konularında iki dalda aday olduğu yarışmada iki ödülü de aldı.
[Devamı]
Eko-Verimlilik ve Endüstri 4.0 Etkinliği Büyük İlgi Gördü 02 Ekim 2017
foto
İzmir Kalkınma Ajansı-İZKA tarafından Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği-EURADA işbirliğinde, Kalkınma Bakanlığı, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Ege Serbest Bölge A.Ş. (ESBAŞ) ve VESTEL ortaklığıyla düzenlenen Eko-verimlilik için Endüstri 4.0 (Industry 4.0 for Eco-efficiency) konulu AGORADA+ etkinliği büyük ilgi gördü. 400’ün üzerinde kişinin katılım gösterdiği etkinlik yurtdışından ve yurtiçinden gelen konuşmacı ve uzmanlarla İzmir’li firmalar, akademisyenler, kamu ve STK temsilcilerini bir araya getirdi.
[Devamı]
JAPONYA’DA İZMİR TANITIMI 28 Eylül 2017
foto
İzmir’in turizm ve yatırım olanakları, Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleştirilen Japonya Turizm Fuarında (Tourism EXPO Japan) tanıtıldı. Japonya Seyahat Acenteleri Birliği (JATA), Japonya Seyahat ve Turizm Birliği (JTTA) ve Japonya Ulusal Turizm Kurumu (JNTO) tarafından, 21-24 Eylül 2017 tarihlerinde bu yıl dördüncü kez hayata geçirilen Japonya Turizm Fuarına İzmir’den İzmir Kalkınma Ajansı ve İzmir Ticaret Odası katılım sağladı.
[Devamı]
İZMİRLİ GİRİŞİMCİLER AKILLI ŞEHİR İZMİR İÇİN ÇÖZÜM ÜRETİYOR 15 Eylül 2017
foto
Hack4City – İzmir Akıllı Şehir Hackathonu 6-8 Ekim’de İzmir’de genç girişimcileri bir araya getirecek. İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliğinde düzenlenecek etkinlikte, İzmir’in akıllı bir şehre dönüşüm sürecine yönelik yenilikçi çözümlerin İzmirli girişimciler tarafından geliştirilmesi hedefleniyor.
[Devamı]
Sayfalar: 123456