İçeriğe Atla Menüye Atla
 
RSS

Haberler

Turizm Fuarı'na İzmir Damgası 09 Mart 2017
foto
İzmir, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ve Dünyanın en büyük Turizm Fuarı olan ITB Berlin Turizm Fuarı’na damgasını vurdu. İzmir’den fuara katılım sağlayan heyette, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), İzmir Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), Bergama Belediyesi, Selçuk Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İzmir Şubesi yetkilileri yer aldı. İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, YİKOB Başkanı Mehmet Ensarioğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, ETİK Başkanı Mehmet İşler, İzmir Kalkınma Ajansı Tanıtım Dış İlişkiler Birim Başkanı Nazlı Kayı’nın yer aldığı heyet 2017 için umut verici işbirlikleri gerçekleştirdi....
[Devamı]
5. Girişim Kampüsü Yeni Girişimci Adaylarını Çağırıyor 02 Mart 2017
foto
Bu yıl 5.si düzenlenen Girişim Kampüsü Projesi LİYAKAT(Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği), Ege Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi liderliğinde ve Bornova Belediyesi ile Ege İhracatçılar Birlikleri(EİB) işbirliği içerisinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yılda İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteği ile Girişim Kampüsü Projesi sürdürülecektir.
[Devamı]
İzmir EMITT Turizm Fuarı'nda 24 Şubat 2017
foto
İzmir, İstanbul’da gerçekleşen 21. EMITT 2017– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katıldı. İzmir’den fuara katılım sağlayan heyette İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, yetkilileri yer aldı.
[Devamı]
Japon Yatırımcıların Yeni Gözdesi İzmir 24 Şubat 2017
foto
İzmir’de 2016’nın ilk 6 ayı itibariyle toplam 2.237 yabancı sermayeli firmanın yatırımı bulunmakta. İzmir’in konumu gereği doğal dağıtım merkezi olması ve sunduğu yüksek yaşam standartları yabancı yatırımcının ilgisini her geçen gün artırıyor.
[Devamı]
İzmir Turizmi için El Ele Verme Zamanı 24 Şubat 2017
foto
İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İzmir Kalkınma Ajansı işbirliği ile Swiss Otel’de turizm değerlendirme toplantısı düzenlendi. Turizmden sorumlu İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Tanıtma Vakfı, İzmir Ticaret Odası, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), TÜRSAB, ÇEŞTOB ve İzmir Rehberler Odası’ndan yetkililer ve sektör temsilcileri katıldı.
[Devamı]
İZKA’nın 2015 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları Sonuçları Açıklandı 07 Haziran 2016
foto
İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) 2015 yılı destek programlarından olan ve 9 Aralık 2015 tarihinde ilan etmiş olduğu Mesleki Eğitim Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Sanayi Bölgelerini Geliştirme Mali Destek Programı’nın değerlendirme sonuçları açıklandı.
[Devamı]
KOSGEB’den 3 Yeni Kobigel Çağrısı 03 Haziran 2016
foto
KOSGEB, KOBİGEL programı kapsamında 3 farklı alanda proje çağrısı yayınlamış olup, proje başvuruları 30 Mayıs – 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılabilecektir. Projelerin gerçekleşme sürelerinin en az 6 en fazla 12 aylık olması gerekmektedir. Ölçek olarak KOBİ tanımına uyan tüm işletmeler yararlanabilmekte olup, çağrılar bölge gözetmeksizin ülke geneline açılmıştır. Çağrılarla alakalı genel bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
[Devamı]
İzmir, Çin'de Tanıtıldı 24 Mayıs 2016
foto
İzmir, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Şangay Turizm Fuarı’nda (Shanghai World Travel Fair) tanıtıldı. Uzak Doğu ve Asya-Pasifik pazarlarına yönelik en kapsamlı ve geniş katılımlı fuar olma özelliğini taşıyan Şangay Turizm Fuarına, 2015 yılında yaklaşık 52.000 ziyaretçi ve 750 kuruluş katılmıştı. 2016 yılında bu sayının daha da artması bekleniyor.
[Devamı]
Dünyanın En Prestijli Ödüllerinden Biri İZKA’nın 05 Mayıs 2016
foto
Doğu Avrupa’nın En Başarılı Yatırım Tanıtım Ajansı Doğrudan yabancı yatırımlar konusunda faaliyette bulunan ve alanının en önemli yayınlarından biri kabul edilen ABD merkezli Site Selection dergisi her sene belli kriterler doğrultusunda en başarılı yatırım ajanslarını belirliyor. Dünya çapında 48.000 kurumsal abonesi olan derginin bu ay çıkan son sayısında 2015’in en başarılı yatırım tanıtım ajansları açıklandı. Derginin editörleri ve yatırım uzmanları tarafından yatırım ajansları arasında gerçekleştirilen sıralama; kurumun iş yapış biçimindeki profesyonellik, yatırımcıya zamanında ve yeterli bilgi sunma, yatırımcılar nezdinde yaratılan güven ve yatırım sonrası takip gibi kriterleri baz alarak yapılıyor. İzmir Kalkınma Ajansı geçtiğimiz yıl Ortadoğu ve Afrika Bölgesinin en iyi yatırım tan...
[Devamı]
ICCI 2016’ya İzmir Damgası 04 Mayıs 2016
foto
1994 yılından itibaren düzenlenmekte olan ve enerji sektöründe konuyla ilgili yaklaşık 16.000 yerli ve yabancı katılımcı tarafından takip edilen ICCI Fuar ve Konferansı’nın 22.’si, Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı adı altında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234